Шлюбний контракт

ШЛЮБНИЙ КОНТРАКТ або ШЛЮБНИЙ ДОГОВІР ще не дуже поширене явище в нашій країні, але активно розвивається в сфері сімейного права та побутового і сімейного життя.

Поняття «Шлюбний договір» і його основні умови регулюються Главою 10 Сімейного кодексу України.

 

ШЛЮБНИЙ ДОГОВІР - це вид цивільно-правового договору, який регулює майнові правовідносини між подружжям, визначає їхні майнові права та обов'язки.

 

Шлюбний договір також може укладатися до реєстрації шлюбу, але в цьому випадку діяти він починає тільки з моменту реєстрації шлюбу.

Шлюбним договором можуть визначатися майнові права та обов'язки подружжя як батьків, але ні в якому разі Шлюбним договором не можуть регулюватися особисті відносини подружжя, а тим більше порушуватися права дитини.

 

Шлюбний договір укладається у письмовій формі і посвідчується нотаріально.

 

Умовами Шлюбного контракту може бути визначено наступне:

  • правовий режим майна: чи буде воно відноситися до спільної сумісної власності або особистої власності одного з подружжя;
  • порядок поділу майна в разі розлучення;
  • порядок використання майна подружжям для їх особистих потреб і потреб дітей;
  • порядок користування житлом;
  • право на утримання в разі втрати працездатності;

... а також інші умови.

 

Шлюбний контракт не може істотно ущемляти майнові права одного з подружжя і в такому випадку навіть може бути визнаний судом недійсним. Також Шлюбний контракт може бути визнаний недійсним в будь-якому іншому випадку, передбаченому Цивільним кодексом України.

 

Не існує типового шлюбного контракту, в кожному окремому випадку його умови розробляються індивідуально. Саме тому ціни на розробку Шлюбного договору та його нотаріальне посвідчення коливаються «від і до». Ми готові запропонувати Вам цілком прийнятні розцінки на складання Шлюбного контракту.